Tarihçe

Cedit Ilıca Spor Kulübü Tarihçe

1986 yılında Ali GÖLGE, Kadir OVALI, İbrahim AKBULUT, Uğur DEMİR ve İsmail AKBULUT’tan oluşan müteşebbis heyeti tarafından kurulan Ilıcaspor Kulübü hemen akabinde yapılan genel kurulda Ahmet KURUL başkanlığında Yaşar KUMBASAR, Şen KOL, Adnan ERSAYIN, Alparslan BİNGÜL, İbrahim AKBULUT, Muhammet YILMAZ, Mehmet Beyazıt ve Ali GÖLGE ile oluşan güçlü yönetim kadrosuyla Samsun amatör futbol gündeminde kısa sürede kendisinden bahsettirmiştir.

2.Amatör ligde komşu mahalle takımı Ceditspor ile yapmış olduğu final maçını kazanıp şampiyon olarak 1. Amatör lige çıkmıştır. Mahalle gençlerini bir araya getirerek sporu sevdiren kulüp yöneticileri altyapıya verdikleri önemle dikkat çekerek gençler liginde Samsun şampiyonu olmuştur. Samsunumuzu gençler kategorisinde temsil etmiştir.

Mahalle eşrafının ısrarlı telkinleri ile komşu mahallenin takımı olan 1985 yılında kurulan Ceditsporla birleşme kararı alan Ilıcaspor spor hayatına Cedit Ilıca Spor olarak devam etmiştir.

Ilıcaspor’un lisanslı sporcusu Mehmet KUMBASAR’ın başkanlık görevi ile yönetimi devralmasıyla Cedit Ilıca spor’da yeni bir dönem başlamıştır. Mehmet KUMBASAR’ın üstün gayretleri sonucu altyapıda yapılan önemli çalışmalar neticesinde kulüp bugün Samsun amatörün sayılı seçkin altyapı kulübü haline gelmiştir.

İlkadım Belediyesi’nin katkıları ile oluşturulan Gençlik Parkı’ndakı tesislerinde gençlere sporu sevdirmeyi ve sporcu yetiştirmeyi kendine amaç edinen Cedit Ilıca Spor, Samsunsporumuzun eski başarılı sporcularından Ilıcalı Ali SAKA’nın ve Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Hocanın da katılımıyla gücüne güç katarak spor hayatına başarı ile devam etmektedir.
https://paper-writer.org/.